Zakres działań i leczenia

Usługi i leczone choroby ortopedyczne

Z każdym ze stawów i elementów układu kostnego wiążą się różne możliwe dolegliwości. Zakres problemów, z którymi spotykam się w ramach swojej praktyki lekarskiej jest naprawdę szeroki. Postanowiłem podzielić je odpowiednio na partie ciała i opisać w oddzielnych podstronach. W osobnym artykule na blogu opisuję zaś to czym zajmuje się ortopeda, jak i co leczy – link.

Ból każdej z kończyn czy też kręgosłupa możesz opisać w celu postawienia diagnozy podczas konsultacji ortopedycznej. W razie konieczności wykonam badanie USG lub iniekcję dostawową.

W kilku placówkach, w których przyjmuję (lista dostępna w zakładce Kontakt) wykonuję zabiegi, kwalifikuję do operacji i leczę ostre urazy.

Ból kręgosłupa - kobieta w ciąży

Kręgosłup

Jeżeli odczuwasz ból pleców lub karku, powinieneś udać się właśnie do ortopedy. Dobrze zebrany wywiad oraz badanie lekarskie pozwoli postawić diagnozę.

 

 

Wybicie barku - zderzenie futbolistów

Bark

Przyczyną bólu okolicy stawu barkowo-ramiennego mogą być przeciążenia, zmiany zwyrodnieniowe postępujące wraz z wiekiem. Innym, naturalnym powodem wizyty u ortopedy będzie mechaniczny uraz barku.

Kolano biegacza - ból zaczerwienienie

Kolano

Dolegliwości okolicy stawu kolanowego są częstym powodem konsultacji ortopedycznych. Najogólniej możemy je podzielić na ostre lub przewlekłe.

 

Uraz nadgarstka - ćwiczący mężczyzna z hantlem na siłowni

Nadgarstek

W obrębie nadgarstka i ręki wyróżnia się wiele chorób wynikających z przeciążeń i mikrourazów. Częste są też złamania kostne.

 

Ból biodra - biegaczka na promenadzie morskiej

Biodro

Choroba biodra dotyczy najczęściej osób starszych. Odpowiednia diagnoza pozwoli ocenić czy wystarczająca będzie rehabilitacja czy też potrzebny będzie zabieg operacyjny.

Ból łokcia u fitnesski podnoszącej hantlę na siłowni

Łokieć

Powszechny problem wśród osób ćwiczących lub pracujących fizycznie. Diagnostyka oraz leczenie jest domeną ortopedy.

Boląca kostka po bieganiu - zaczerwienienie

Stopa

Uraz skrętny stawu skokowego to najczęstsza przyczyna wizyt na każdym SOR. Zaś schorzenia ścięgien okolicy stopy to problem diagnozowany w poradni ortopedycznej.